Dokonalost

06.01.2021

Naše ego stále touží po dokonalosti. Přitom všichni moudří vědí, že pravá krása se skrývá v nedokonalosti. 

Dlouho jsem toužila natočit jógové video, nafotit fotky, publikovat nějaký malý příběh - který zrovna mohl obohatit a inspirovat ostatní. Vždy mě zabrzdil ten strach z toho, že ještě to není ono. Ještě nejsem dost zkušená, dost vtipná, dost štíhlá, dost pružná. A bylo tam spoustu ješte ne, až... 
Potom jsem si uvědomila, že to až nemusí přijít nikdy. Když se budu porovnávat s ostatními pořád bude kamarádka krásnější, druhá chytřejší. V tom přece spočívá ta pravá radost a zábava, v tom že každý máme své malé milované nedokonalosti, které nás odlišují od ostatních. A ta radost spočívá v tom, že ty nedokonalosti na sobě začneme milovat. Najednou jako by každá nedokonalost zkrásněla. Když jsem začala mít ráda svoje malá prsa. Jako zázrakem se proměnila a najednou byla tak pěkná. Stejně tak zadeček a ostatní části těla. 
Proč vlastně tolik toužíme po dokonalosti? Chceme být lepší než ten a mnohem lepší než tamta. Rozebíráme to s ostaními a někdy srovnáváme i nehezky. Ta má velký nos a je malá. Ten není chytrý a ten zase ví všechno. Tohle děláme proto abychom zakryli svoje nedostatky. Ale co když ty nedostatky můžou být zrovna přednosti, jen když je začneme mít rádi? Když je přiznáme a přijmeme do svého života? Každý máme své temné stránky a strachy, jen je velmi často zakrýváme pod maskami. Masky si nasazujeme, když odchazíme. Když odcházíme ze svého nitra od své duše. Bojíme se ukázat před ostatními svou pravou tvář. Přitom jsme každý krásný ve své jedinečnosti a každý si zaslouží lásku, především sebelásku (lásku sám k sobě).
Dnes jsem natočila své první jogové video, po kterém jsem toužila již několik let. V hlavě mi občas proběnou malí skřítci škodilkové, kteří nechtějí abych ho zveřejnila, protože přesně - není dokonalé. 
Jasně možná za deset let bude (ne). Tohle první je udělané s láskou a věřím, že každé další bude užásné a může to pomoci někomu, komu se zrovna zalíbí.

Miluji své nedokonalosti :) 

© 2020 KavárnaJóga - Právě teď je ta správná chvíle
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!